NDR


Hoofdmenu
Archief:

Home

Nieuws

Organisatie

Bibliotheek

Fototheek

Videotheek

Museum

Geschiedenis >

Hall of Fame
van de beste Kortebaners

Voor deze Hall of Fame geldt:
De paarden staan gerangschikt op geboortejaar.
click op een fotootje voor een uitgebreide beschrijving
click daarna op de pijlen om verder of terug te gaan.


Abdullah_Scott

Abdullah Scott

Allouez

Allouez

Miss_A

Miss A

O_Marijke

O Marijke

Wala

Wala

Ido_Baldwin

Ido Baldwin

Mr_Postman

Mr Postman

Mister_Diamond

Mister Diamond

Nandoe_Enzelens

Nandoe Enzelens

Vivas_Limburgia

Viva's Limburgia

Zero_Option_Lane

Zero Option Lane

Blackpearl_Trans_R

Blackpearl Trans R
reserve 1
reserve 2
reserve 3

reserve 4




De kampioenen (dravers)
van de kortebaan

Hieronder volgen eerst de jaarlijkse kortebaankampioenen vanaf 1944 tot heden. Veel beroemde namen komen langs, waaronder Allouez, Miss A, O Marijke, Wala, Bretteur P, Chokee Train, Chapman, Mister Diamond, Mr. Postman, etc.

De kortebaankampioenen per jaar
paarden met de meeste winsom of de meeste punten
(de kampioenen bij de pikeurs staan onderaan deze pagina)

JAAR
NAT
GEBJR
NAAM prijzengeld
ovw
1944
NL
1939
Harras fl. 2.400
1
1945
NL
1933
Allouez fl. 8.332
3
1946
NL
1933
Allouez fl. 8.550
8
1947
NL
1939
Herold Mc G fl. 6.015
5
1948
NL
1933
Allouez fl. 2.792
3
1949
NL
1936
Dutch Hanover fl. 6.332
5
1950
NL
1945
Miss A fl. 4.450
5
1951
NL
1945
Miss A fl. 6.758
9
1952
NL
1947
O Marijke fl. 4.215
4
1953
NL
1947
Octavia fl. 4.550
4
1954
NL
1948
Prinses Zora fl. 3.313
4
1955
NL
1947
O Marijke fl. 6.933
10
1956
NL
1950
Rita BH fl. 4.218
4
1957
NL
1952
Tourterelle fl. 3.878
3
1958
NL
1950
Ronny Zora fl. 8.600
8
1959
NL
1955
Wala fl. 4.250
5
1960
NL
1955
Wala fl. 5.567
6
1961
NL
1956
Xylon S fl. 6.700
6
1962
NL
1958
Zephyr Magowan fl. 4.237
4
1963
NL
1959
Anna Scotch fl. 4.488
4
1964
NL
1956
Xylophoon fl. 3.680
3
1965
NL
1960
Buick Magowan fl. 6.050
5
1966
NL
1959
Antilope R fl. 3.675
3
1967
NL
1961
Curacao fl. 5.660
4
1968
NL
1958
Zelos van Vredenhof fl. 5.825
3
1969
NL
1962
Dorita Hollandia fl. 5.250
3
1970
NL
1960
Bretteur P fl. 7.400
5
1971
NL
1966
Hofnar fl. 6.885
2
1972
NL
1968
Juweeltje van Carlos fl. 5.950
3
1973
NL
1967
Ivonne Hanover fl. 8.300
3
1974
NL
1970
Lindy's Fortuna fl. 10.800
3
1975
NL
1971
Mai Regina fl. 12.050
4
1976
NL
1970
Laiko Beroona fl. 14.225
4
1977
NL
1973
Otto fl. 9.300
3
1978
NL
1970
Lorrelot fl. 15.200
2
1979
NL
1976
Sijtje fl. 10.625
2
1980
NL
1975
Ricky First fl. 9.000
2
1981
NL
1975
Ravenna fl. 17.400
4
1982
NL
1977
Titia Pride fl. 16.250
3
1983
NL
1978
Uncrowned fl. 11.474
3
1984
NL
1980
Worthy Dillon fl. 15.675
3
1985
NL
1981
Yankee Fortuna fl. 18.350
3
1986
NL
1982
Zaffra Voltary fl. 17.000
4
1987
NL
1982
Zonnevlam K fl. 14.100
3
1988
NL
1981
Yoyo Melodie fl. 18.170
3
1989
NL
1985
Chokey Treen fl. 24.800
4
1990
NL
1984
Bobo Buitenzorg fl. 20.600
5
1991
NL
1986
Desperado fl. 21.850
5
1992
NL
1986
Diamond Tonka fl. 30.100
5
1993
NL
1987
Enjoy Buitenzorg fl. 22.650
4
1994
DLD
1986
My Twain fl. 19.450
3
1995
US
1990
Speedy Jace fl. 30.950
4
1996
US
1988
Chapman fl. 22.250
3
1997
NL
1991
Invit Rider fl. 21.000
4
1998
US
1988
Tuckitua fl. 21.250
4
1999
DLD
1995
Mister Diamond fl. 25.249
4
2000
DLD
1996
Apache fl. 30.100
5
2001
DLD
1995
Mister Diamond fl. 33.000
5/36
2002
ZWE
1993
Mr Postman € 14.095
5/35
2003
ZWE
1993
Mr Postman € 12.190
4/26
2004
NL
1996
Nandoe Enzelens € 10.000
1/22
2005
NL
1998
Porsto R € 11.810
1/32
2006
D
2002
United Kievitshof € ?.100
4/21
2007
NL
1998
Panky Nyenrode € 12.725
4/28
2008
ZWE
1994
Apella Cane € 16.150
5/31
2009
NL
2000
Willie Luciano € 7.560
0/21
2010
DLD
2002
Uliano Way € 10.130
3/21
2011
FR
1999
Le Dream € 13.195
3/34
2012
DLD
2008
Blackpearl Trans R € ???
6/36
2013
OOST
2009
Black Beauty Venus € ???
3/22
2014
NL
2010
Co Zwagerman € ???
4/35
2015
NL
2010
Donate Groenhof € ???
5/31
2016
USA
2011
Barbert € ???
?/??
2017
NL
2011
Dutch Buitenzorg € ???
4/31

* Achter het aantal overwinningen staat het aantal punten (1e=4pt, 2e=3pt, 3e=2pt en 4e=1pt). Zo kon het gebeuren dat Willie Luciano in 2009 kampioen werd zonder overwinning, terwijl Walkover in dat jaar 4 keer won.

Cracks, die in de afgelopen decennia geen kampioen zijn geworden, maar wel vaak boven in het puntenklassement eindigden en veel overwinningen hebben behaald zijn: o.a. de Alki-merries, Ido Baldwin, Adonis Guard en Viva's Limburgia. Zo'n puntenklassement heeft wel tekortkomingen, maar die krijg je ook als je alleen maar kijkt naar het aantal overwinningen of het gewonnen prijzengeld.
In het prachtige boek "Van Draversport tot AEV", in 2000 uitgegeven t.g.v. het 75-jarig bestaan van de Algemene Eigenaren Vereniging, staan interessante tabellen waaraan we bovenstaande en onderstaande hebben ontleend. Hieronder staan de meest winnende kortebaners t/m 2001. Ook dit is geen "eerlijke" lijst, want prijzengeld laat zich moeilijk vergelijken over een periode van vele decennia. We hebben daarom een splitsing gemaakt tussen het gulden- en het Euro-tijdperk.

De meest winnende kortebaners van de 20-ste eeuw,
met meer dan 20.000 gulden winsom,
bijgehouden t/m 2001. Hierna kwam de Euro.
De Euro-winnaars staan in de tabel verderop.

NAT
GEBJR
NAAM prijzengeld
ovw
US
1988
Chapman fl. 60.300
8
US
1990
Speedy Jace fl. 51.900
7
NL
1933
Allouez fl. 48.811
48
NL
1991
Ido Baldwin fl. 46.111
8
NL
1985
Clark Buitenzorg fl. 36.100
4
NL
1978
Uncrowned fl. 34.409
6
NL
1992
Jollification fl. 32.650
3
NL
1989
Greet Buitenzorg fl. 32.150
2
NL
1982
Zarah Alki fl. 31.880
7
S
1989
Jim Jam Rozz fl. 31.100
3
US
1993
Monet Hanover fl. 30.650
4
NL
1988
Farah Winnester fl. 30.150
3
NL
1986
Diamond Tonka fl. 30.100
5
D
1986
My Twain fl. 29.850
4
NL
1989
Grisbi Vitesse fl. 29.650
2
NL
1985
Chokey Treen fl. 28.700
4
NL
1984
Bobo Buitenzorg fl. 28.650
6
S
1987
Jenny Bowler fl. 27.800
5
NL
1986
Danielle Guapa fl. 27.750
5
NL
1981
Yvar Marco fl. 27.595
4
DLD
1996
Apache fl. 27.175
?
NL
1984
Benny Jeanet fl. 26.800
2
NL
1982
Zonnevlam K fl. 26.785
6
NL
1988
Follow Me fl. 26.700
4
NL
1981
Yoyo Melodie fl. 26.670
4
NL
1986
Desperado fl. 26.200
5
NL
1993
Kim van Leeuwen fl. 25.605
?
NL
1981
Ysland fl. 25.420
5
NL
1992
Josie Speed fl. 25.190
?
NL
1988
Fieke Uiterdijk fl. 24.850
4
NL
1993
Kibo Wix fl. 24.760
?
NL
1981
Yessie Prinses fl. 23.675
2
NL
1981
Yvon Kitty fl. 23.375
3
NL
1983
Adonis V fl. 23.100
3
NL
1947
O Marijke fl. 22.684
24
NL
1987
Enjoy Buitenzorg fl. 22.650
4
NL
1981
Yankee Fortuna fl. 22.500
3
NL
1993
Keegan Boko fl. 22.400
3
NL
1988
Fatal Action fl. 22.100
?
NL
1989
Grolsch B fl. 22.000
5
F
1978
Morgan des Eyllonsns fl. 21.990
3
NL
1985
Count Marco fl. 21.700
3
S
1970
Rappil fl. 21.600
2
NL
1985
Costeau Boszorg fl. 21.500
3
NL
1979
Vera Westlandia fl. 21.500
3
NL
1983
Abacadabra fl. 21.440
4
NL
1991
Invit Rider fl. 21.400
4
NL
1988
Flow de Monpelouou fl. 21.400
4
US
1988
Tuckittua fl. 21.250
4
US
1988
Adam's Bomb fl. 20.950
2
NL
1991
Import Butcher fl. 20.800
2
NL
1992
Jimmy Scimitar fl. 20.750
3
NL
1995
My Lady A fl. 20.600
?
NL
1989
Griffy Sunshine fl. 20.200
4
NL
1993
Kick Down fl. 20.000
2
ZWE
1996
Gail Devers fl. 20.000
?

Mr. Postman

import

Boven: de door de website Nakoersen.nl benoemde
kortebaner van de 20e Eeuw: MR. POSTMAN.
Wat kon dit paard zijn benen strekken,
hij was "Kampioen laagvliegen".

Hieronder een lijst met "Euro-winnaars", paarden die Euro's
hebben verdiend, die dus na 2001 nog zijn gestart.
Voor enkele grensgevallen zijn de guldens omgerekend naar Euro's.

Meer dan € 25.000 wonnen (zover nu bekend):
(winsommen t/m 01-07-2018)
(met dank aan www.kortebaandraverijen.nl)

NR.
NAT
GEBJR
NAAM prijzengeld
ovw
1
ZWE
1993
Mr. Postman € 50.585
14
2
DLD
2003
Viva's Limburgia € 47.230
15
3
NL
2006
Zero Option Lane € 42.665
11
4
DLD
1995
Mister Diamond € 41.407
12
5
NL
1996
Nandoe Enzelens € 40.850
7
6
NL
1991
Ido Baldwin € 39.251
12
7
D
2008
Blackpearl Trans R € 38.220
12
8
NL
2001
Timothy's Way € 35.433
9
9
ZWE
1995
Adonis Guard € 33.047
11
10
DLD
1998
Neeroson € 31.295
5
11
DLD
1998
Lino Hawai € 30.975
9
12
USA
2011
Barbert € 29.250
10
13
NL
1998
Porsto R € 28.735
4
14
USA
1988
Chapman € 27.363
8
15
NL
2009
Co Swagerman € 26.730
7



Meer dan 13 kortebanen hebben gewonnen :
(zover nu bekend, vanaf 1930)

nat.
geb.jr
naam
ovw
starts
NL
1933
Allouez
49
??
NL
1929
Welmoed
32
??
NL
1947
O Marijke
24
75
NL
1945
Miss A
20
72
NL
1955
Wala
19
55
NL
1926
Lady Bond
19
??
NL
1930
Xuthus
18
??
NL
1933
Abdullah Scott
16
123
DLD
2003
Viva's Limburgia
16
75
??
19??
Hea (1936-1938)
15
??
NL
1936
Dutch Hanover
15
??
NL
1947
Our Dream
15
??
ZWE
1993
Mr. Postman
14
??

Misschien is de bovenstaande lijst op basis van het aantal overwinningen wel de eerlijkste. Hierin gaat de in 1933 geboren Allouez met een straatlengte van 300 m aan kop. Deze vosruin wist in de jaren 40-50 van de vorige eeuw niet minder dan 48 kortebaan-overwinningen te behalen! Hierdoor kan Allouez zich ook qua prijzengeld nog steeds meten met latere generaties en staat hij derde in het klassement van de winsommen. Deze "Leeuw uit de Haarlemermeer" won ook op de langebaan en bij de 800 m koersen, die toen populair waren. Op de kortebaan ging door t/m zijn 19e jaar! Zestig jaar later is hij nog steeds een beroemdheid. (Kijk in de Hall of Fame, bovenaan deze pagina). Zijn grootmoeder Clemence won ook veel kortebanen, maar wij weten niet hoeveel. Zo zijn er ongetwijfeld meer geweest. Bijvoorbeeld de Amerikaanse Bonnie M, die 6 keer de kortebaan won in Schagen in de jaren 1910-1911-1912-1914-1915-1916. En in Lisse won ze 5 keer: in 1908-1909-1911-1912-1915! We zullen ons beperken tot paarden, die na de 2e Wereldoorlog hebben gewonnen.


Allouez wordt in onze lijst op eerbiedige afstand gevolgd door de vosmerrie O Marijke, die in haar kampioenjaar ook de Grote Prijs der Lage Landen wist te winnen! Ook zij staat in onze de Hall of Fame.
Op de derde plaats staat een andere kortebaan-crack, de kleine Miss A, die vanaf 1948 jaarlijks won: 1 keer, 4 keer, 5 keer, 9 (!) keer en 1 keer. Totaal dus 20 kortebanen.
Op de vierde plaats staat een andere kleine merrie, Wala, de crack van de oude Jan van Leeuwen. Zij is de stammoeder van de bekende Alki-merries, die zeer succesvol op de kortebaan zijn (geweest), vooral Zarah Alki.
In de jaarboeken van 1944 t/m 1949 telden we totaal 16 overwinningen voor Abdullah Scott. Aan de winsommen te zien is hij pas vanaf zijn 11e jaar gaan kortebanen, dus is zijn aantal overwinningen niet hoger dan 16. Daarom is deze lange- en kortebaancrack opgenomen in de Hall of Fame.
Voor de 3 jaar jongere Dutch Hanover gaan we opzoeken of hij misschien wel meer dan 15 overwinningen heeft behaald.




Het Nederlands Kampioenschap

Het Nederlands Kortebaankampioenschap is een wedstrijd op één dag en
wordt toegewezen aan een bepaald dorp. Hieronder de winnaars sinds
1930. (uitgezocht door de gebr. Hilgersom)

 

Paard

Pikeur

Plaats

1930

Eulogie

Henrik Mensinga

Groningen

1931

Uniform

Jan van Leeuwen jr.

Enkhuizen

1932

Sally Harvester

Jan van Leeuwen jr.

Zaandam

1933

Lady Bond

Jan van Leeuwen jr.

Schagen

1934

Rolls Royd

H.de Vries

Beverwijk

1935

Lady Bond

Jan van Leeuwen jr.

Eenrum

1936

Xuthus

Willem Geersen

Hardegarijp

1937

Xuthus

Willem Geersen

Zaandam

1938

Zus Braun

Willem Geersen

Purmerend

1939

Allouez

Jan de Vlieger

Beverwijk

1940

Allouez

Jan de Vlieger

Binnenwijzend

1941

Xerxes

Roel van Wieringen

Zandvoort

1942

Barones Spencer

Willem Geersen

Medemblik

1943

Allouez

Jan de Vlieger

Schagen

1944

niet verreden

verboden door bezetter

Beverwijk

1945

Harrold Hanover K

Willem Geersen

Beverwijk

1946

Abdullah Scott

Jan Kruithof

Enkhuizen

1947

Allouez

Jan de Vlieger

Zaandam

1948

Jay Mc Gregor

Hans ten Hagen

Purmerend

1949

Limbus

Jan Wagenaar sr.

Harlingen

1950

Nuni Brewer

Hans ten Hagen

Heemskerk

1951

Olga Pluto

Abe Siderius

Hardegarijp

1952

O Nelly Zora

Jan Wagenaar sr.

Lisse

1953

Ooststar

Frits Bosveld

Warmond

1954

Prinses Zora

Jan Wagenaar sr.

Heemskerk

1955

Surprise G

Nol Heskes

Hillegom

1956

Rita BH

Jacob Haan

Enkhuizen

1957

Ronny Zora

Jan Wagenaar sr.

Schagen

1958

Ronny Zora

Jan Wagenaar jr.

Medemblik

1959

Partout

Nol Heskes

Santpoort

1960

Wala

Jan van Leeuwen jr.

Purmerend

1961

Radbout

Klaas Kramer

’t Zand

1962

Ynno Con Dios

Jan van Dooyeweerd sr.

Hillegom

1963

Anna Scotch

Jan de Graaf

Heemskerk

1964

X Hanover

Jan Wagenaar

Warmond

1965

Cromwell D

Jan van Dooyeweerd sr.

Santpoort

1966

Antilope R

Harry Pools

Medemblik

1967

Benno Six

Buck Leeman

Voorschoten

1968

Zelos van Vredenhof

Cees Swart

Lisse

1969

Edelscott Six

Harry Pools

Stompwijk

1970

Dazy H

Harry Pools

Schagen

1971

Hofnar

Jan Wagenaar

Enkhuizen

1972

Hannibal

Jan van Dooyeweerd sr.

Lisse

1973

Ivar Wilkes

Jan Blaauw

Purmerend

1974

Lucky H

Jaap van der Loo

Hoorn

1975

Kerry

Harry Pools

Venhuizen

1976

Laiko Beroona

Harry Pools

Heemskerk

1977

Opium

Siem Hartman

't Zand

1978

Lorrelot

Manus Bouwhuis

Santpoort

1979

Paarl D

Jan van Dooyeweerd sr.

Medemblik

1980

Ricky First

Aad Pools

Hillegom

1981

Sultana Norton

Jan Hart

Enhuizen

1982

Titia Pride

Aad Pools

Voorschoten

1983

Ultra Regina

Guus Knijnenburg

Schagen

1984

Prins Benjamin

Berry Schwarz

Stompwijk

1985

Yoli Yoli

Cees Imming

Lisse

1986

Western du Bois

Manus Bouwhuis

Purmerend

1987

Zarah Alki

Aad Pools

Roden

1988

Morgan des Eyllons

Tom Kooyman sr.

Hoorn

1989

Chokey Treen

Ron van Gent

Beverwijk

1990

Adriana A

Cees Imming

Zandvoort

1991

Danielle Guapa

Jan Wagenaar

Lelystad

1992

Cheetah Arlo

Emile Bousie

Medemblik

1993

Griffy Sunshine

Manus Bouwhuis

Schagen

1994

Heli Marco

Huib van den Heuvel

Beverwijk

1995

Speedy Jace 

Ruud Pools

Heemskerk

1996

Hilde Buitenzorg

Ruud Pools

Santpoort

1997

Kelly Dragon 

Manus Bouwhuis

Lisse

1998

Monet Hanover 

Aad Pools

Zandvoort

1999

Third Man 

Huib van den Heuvel

Voorschoten

2000

Gail Devers 

Ruud Pools

Heemskerk

2001

Adonis Guard

Aad Pools

Wognum

2002

Lino Hawai 

Aad Pools

Medemblik

2003

Roodnoot Jansara 

Cees Imming

't Zand

2004

Supermatic

Robin Bakker

Roden

2005

Deliberate Dust 

John de Leeuw

Hillegom

2006

Caretto As 

Aad Pools

Enkhuizen

2007

Derek Effe 

Frans van der Blonk

Purmerend

2008

Willie Luciano

Wim van der Mespel

Schagen

2009

Sheba Boko

Willem Rutgers

Stompwijk

2010

Yke Starlake 

Ruud Pools

Venhuizen

2011

Le Dream

Christophe de Groote

Bemmel

2012

Blackpearl Trans R

Aad Pools

Lisse

2013

Ton Jeu

Manon Pools

Warmond

2014

Zero Option Lane 

Jaap van Rijn

Voorschoten

2015

Asko Bond

Rick Wester

Wognum

2016

Dutch Buitenzorg

Andries van der Blonk

Nootdorp

2017

Dutch Buitenzorg

Djimmy Schneider

Medemblik


Voor specifieke en zeer uitgebreide informatie
over alle kortebanen moet u natuurlijk naar:
www.kortebaandraverijen.nl




De Pikeurs van de Kortebaan

In het NDR-Museum bevindt zich een speciale Kortebaanafdeling,
helemaal achterin. Daar wordt aandacht gegeven aan de oorsprong
van de drafsport, het kortebanen over ca. 300 m in verschillende dorpen.
Met foto's van paarden, pikeurs, dorpen, posters, boekjes, etc.
Hieronder zien we de bekendste pikeurs uit het verleden
in deze aparte discipline.

Hierboven een van de twee fotolijsten in de Kortebaanhoek
van het NDR-Museum. Herkent u deze pikeurs?
Hieronder staan ze genoemd,
van links naar rechts en van boven naar onder.

links

midden links

midden rechts

rechts

Jan van Leeuwen

Flip en Guus

Knijnenburg

Guus Knijnenburg

Joop van Leeuwen

Aad Pools

Cees Imming

Jan de Leeuw

Andries van de Blonk

Ruud Pools

Jan Wagenaar

John de Leeuw

Kees Hetteling

Harry Pools

Siem Hartman

Wim van Buytene




Hierboven de andere fotolijst in de Kortebaanhooek
van het NDR-Museum. Herkent u deze pikeurs?
Hieronder staan ze genoemd,
van links naar rechts en van boven naar onder.

links

midden links

midden rechts

rechts

Huib van den Heuvel

Jan de Vlieger

Frans v.d. Blonk

Robin Bakker

Ad Suykerbuyk

.

.

Manus Bouwhuis

Stuart Diab

Manus

Bouwhuis

Ronnie van Gent

Leo Kokkes

.

.

Rob de Vlieger



Onder Geschiedenis/Mensen staan uitvoerige verhalen over
een aantal professionals (trainers en pikeurs). Click hier


De Jaarlijkse Kampioenen
op winsom of punten

(** zie ook de langere lijst vanaf 1944 hierboven)

 

Pikeurs

Paarden **

Leerlingen

Trainers

1974

Harry Pools

Lindy's Fortuna

 

 

1975

Harry Pools

Mai Regina

 

 

1976

Harry Pools

Laiko Beroona

 

 

1977

Ruud Pools

Otto

 

 

1978

Aad Pools

Lorrelot

 

 

1979

Bert van Dooyeweerd

Sijtje

 

 

1980

Aad Pools

Ricky First

 

 

1981

Siem Hartman

Ravenna

 

 

1982

Aad Pools

Titia Pride

 

 

1983

Aad Pools

Uncrowned

 

 

1984

Guus Knijnenburg

Worthy Dillon

 

 

1985

Jan Wagenaar

Yankee Fortuna

 

 

1986

Aad Pools

Zaffra Voltary

 

 

1987

Aad Pools

Zonnevlam K

 

 

1988

pikeur

Yoyo Melodie

 

 

1989

Aad Pools

Chokey Treen

 

 

1990

Guus Knijnenburg

Bobo Buitenzorg

 

 

1991

Jan Wagenaar

Desperado

 

 

1992

Manus Bouwhuis

Diamond Tonka

 

 

1993

Manus Bouwhuis

Grolsch B

 

 

1994

Huib van den Heuvel

My Twain

 

 

1995

Ruud Pools

Speedy Jace

 

 

1996

Ruud Pools

Chapman

 

 

1997

Ruud Pools

Invit Rider

 

 

1998

Ruud Pools

Lilly Pluto

Sandra Winkelman

 

1999

Ruud Pools

Mister Diamond

Lindsey Pegram

 

2000

Ruud Pools

Apache

Lindsey Pegram

 

2001

Aad Pools

Mister Diamond

Lindsey Pegram

 

2002

John de Leeuw

Mr Postman

Robin Bakker

 

2003

Aad Pools

Mr Postman

Robin Bakker

 

2004

Aad Pools

Nandoe Enzelens

Marco Valentijn

 

2005

John de Leeuw

Porsto R

Manon Pools

 

2006

Aad Pools

United Kievitshof

Manon Pools

 

2007

Aad Pools

Panky Neyenrode

Wim van der Mespel

 

2008

Manon Pools

Apella Cane

Josette Pools

 

2009

John Dekker

Willie Luciano

Sven Schraal

 

2010

Ruud Pools

Ulliano Way

Jan Thijs de Jong

 

2011

Wim van der Mespel

Le Dream

Christophe de Groote

Cees Imming

2012

Aad Pools

Blackpearl Trans R

Christophe de Groote

Aad Pools

2013

Aad Pools

Blackpearl Trans R

Denise Pennekamp

Aad Pools

2014

John de Leeuw

Co Swagerman

Denise Pennekamp

Frans van der Blonk

2015

John de Leeuw

Donate Groenhof

Danny den Dubbelden

Aad Pools

2016

John de Leeuw

Barbert

Danny den Dubbelden

Hans Bot

2017

John de Leeuw

Dutch Buitenzorg?

Micha Brouwer

Hans Bot


Top-100 pikeurs op de kortebaan
van 1932 t/m 2017

De gebroeders Hilgersom (van kortebaandraverijen.nl) hebben in de jaren 2016-2018 buiten het kortebaanseizoen in het NDR-Archief onderzoek gedaan naar alle kortebanen sinds de oprichting van de Kortebaanbond in 1932. Niet alleen de paarden, maar ook de mensen erachter zijn in kaart gebracht. Zij hebben allerlei gegevens gepubliceerd op hun website. Hieronder de top-100 bij de pikeurs. Wilt meer weten over deze pikeurs, kijk dan op de website www.kortebaandraverijen.nl.

(tussen haakjes het jaartal van de eerste en laatste overwinning op de kortebaan), daarachter het totaal aantal overwinningen.

1. Aad Pools (1969-2016) 142 ovw.
(Edelscott Six, Ekster S 2x, Godfried van S, Haroldine 2x, Jewelprise 2x, Lindy’s Fortuna, Ferdinandus R, Mira, Nagil Beroona, Loena 2x, Neres 3x, Phortos L, Ricky First 2x, Riamiko, Rakker Rosso, Star Lady Laren, Petra Admiral, Titia Pride 3x, Titus ter Lune 3x, Une de Petal 2x, Vinnie Tukker, Vera Klaziena, Udilia B 2x, Zarah Alki 7x, Yra Alki, Volspeed G, Wenner Hanover, Un Deux Trois, Ydigbo du Bois, Yessie Prinses 2x, Costeau Boszorg 2x, Count Marco 3x, Zarathoestra, Claudia’s Dream 2x, Dwight Marshall, Griffy Sunshine, Irene Victory, Rubin JH 2x, Jollification 3x, Monet Hanover 4x, Faith Princess, Adonis Guard 8x, Le Bon Kievitshof, Lino Hawai 8x, Rimola 3x, German Diabolo 4x, Blitz, Tubbe BE, United Kievitshof 5x, Lord Mercedes, Rich Born Dean, Caretto As 5x, Timmy Haleryd, Apella Cane 2x, Donna Napoli 3x, Tusee JL 6x, Amigo Toscana, Montanara, Blackpearl Trans R 7x, Black Beauty Venus 4x, Dreamcatcher Venus, Iper Flying 2x, Edo Venus 2x, Silvester, Uno des Jacquets, Chaman Rapida)

2.
Ruud Pools (1974-2017) 138 ovw.
(Goudvos Heny, Nobles Hollandia 2x, Marinus Carlos, Nancy Baker, Larry, Otto 3x, Sijtje, New Roodnoot, Rising Fortuna, Pandora Komo 2x, Sexy Girl, Willywir 2x, Vera Westlandia, Yessie Prinses, Walita Spencer, At Speed Diepnow 2x, Amigo de Queen 3x, Woodsong, Betram Rodney, Follow Me 4x, Chapman 4x, Speedy Jace 3x, Jenny Bowler 2x, Hunter’s Walk 2x, Ido Baldwin 6x, Hilde Buitenzorg 2x, Jim Jam Rozz, Import Butcher, Solo Valbyholm, Invit Rider 4x, Jimmy Scimitar, Rappil 2x, Keegan Boko 3x, Tuckittua 4x, Super Leo 2x, Giovinetta 2x, Savason, Nicko Pride 2x, Zaphiroo 2x, Javier Groenhof 2x, Home Star, Apache, Garlisko, Gail Devers 5x, Braque Mourotais, Nightstar Yankee, Manhattan South 5x, Licence Gher 3x, Merengue Sole, Standby Zero A 2x, Deliberate Dust, Hot Water 2x, Dr. Snuggels, Short Trip 4x, Vien H 4x, Yke Starlake 2x, Tusee JL, Zero Option Lane 2x, Umberto, Attila 5x, Yankee Attack, Qualva Nonantais 2x, Origan du Bois, Evison 2x, Donate Groenhof 4x, Quiz de Ginai 3x, Yos JE, Columbine Lep 2x)

3.
Jan van Leeuwen II (1932-1963) 114 zeges met:
(Sally Harvester 3x, Noma B, Otelha 3x, Lady Bond 17x, Fanfare, Queen Ethel St. L. 2x, Janet Harvester 2x, Anna Bradford’s Guy, Quita 11x, Betty Worthy, Johanna M 2x, Senator Brewer, Glossy Silk 2x, Anzolor, Welkom 2x, Flora Mc Elwyn 10x, Occasion, Xerxes 2x, Diabolo, Herold Mc G 6x, Abdullah Scott 3x, Harras, Johannes 2x, Integrity Scott, Laetare A 6x, Guy Hanover, Miss A 10x, Quita Scott, Petulance K, Radbout 2x, Wala 15x, Xita Hanover)

4.
Guus Knijnenburg (1950-2000) 93 ovw.
(Kalumet Axkit, O Marijke 23x, Nuni Brewer 2x, Sylvia Anna 2x, Thea Cornelia 6x, Zephyr Magowan 4x, April Love 2x, Buick Magowan 5x, Zonnestraaltje 2x, Dorita Hollandia 3x, Mai Regina 4x, Lee Rodney, Uncrowned 6x, Ultra Regina 2x, Upstart Signal, Walele du Bois 2x, Yessie Prinses, Arja Woldberg, Clark Buitenzorg 4x, Ann Marshall 2x, Benny Jeanet, Jenny Bowler 3x, Jim Jam Rozz 2x, Illustere Lady 2x, Ido Baldwin, Greet Buitenzorg, Marino, Beauty Apache 2x, Kick Down 2x, Icaros van Venlo, Royal Touch, Javier Groenhof, Apache)

5.
Jan Wagenaar II (1955-2006) 76 zeges met:
O Nelly Zora, Ria Kitty 2x, Tourterelle 3x, Prinses Zora, Ronny Zora 8x, Vlaamsche Gaai S 2x, Sonja Zora, Xylon S 7x, Y Kitty’s Zoon 2x, Zilverfazant S 3x, Aalscholver S, Wiebeline Wip, Wise Guy, Boy van Quick 2x, X Hanover 3x, Ydolius, Zephyr Scotch 2x, Bretteur P 4x, Hofnar 2x, Junior Volomon 2x, Lady Belle, Letino Quick, Muresj, Un Deux Trois, Remi Star 2x, Yvon Kitty 3x, Yardley Cup, Yashmir, Alljay Hanover 3x, Catch Me Jacky, Danielle Guapa 5x, Country D, Don Corleone, Flying Ricardo, Zorba ter Lune 3x, Resi Bes

6.
Jan de Vlieger (1933-1964) 73
(Weidlooper 5x, Uniform 2x, Allouez 49x, Beminde 6x, Gonny D 3x, Hollandia 3x, Ju Ju, Lycurgus, My Darling, Wanda, Sammy Mars)

7.
John de Leeuw (1980-2017) 66
(Ozo van de Lente, Nathan Olivier, Olga Lauko, Raindance Way 4x, Florida Way 4x, Nandoe Enzelens, Dr. Snuggels, Maestro Vica, Hot Water, Deliberate Dust 4x, Xanthos 4x, Private Dancer 3x, Utah Alki, Update Zomerland, Panky Neyenrode 4x, Neeroson 5x, Winsome Bo Bo 3x, Galimpulso As, Romeo Sund, Victory Boy S, Timmy H 3x, Yankee Attack, Prince of Moor 2x, Anabaa Blue, Evison, Barbert 8x, Amiral d’Inverne, Femke Schermer, Jagger Broline 2x, Fuggedaboutit, Diesel Scott 2x)

8.
Manus Bouwhuis (1965-1997) 60
(Dalila Regina, Zombrewer, Wilfield, X Pluto, Eddi Scotch, Freule, Handy Mac 2x, Grace Again, Juweeltje Carlos 6x, Furie, Marion Fortuna 3x, Leone Be, Mesquita 2x, Lorrelot 2x, Perino S, Smuggler Star, Ullustere Queen, Reinette H, Worthy Dillon 3x, Ureck Eberhof, Yankee Fortuna 3x, Yorker W 5x, Zelotte 2x, Yurriaan L, Western du Bois, Zonnevlam K, Diamond Tonka 5x, First Kombo, Grolsch B 5x, Griffy Sunshine 3x, Kelly Dragon)

9.
Willem Geersen (1932-1947) 58
(Queen Ethel St. L., Malie B, Monte Carlo, Robert E Lee, Mc Gregor 2x, Xuthus 14x, Zoo Doorlooper 10x, Zus Braun 8x, Zonnestraal, Claudy O 4x, Barones Spencer 2x, Ciamphie Scott, Harold Hanover K 4x, Guy Hanover 5x, E Carla Lee, Illustere Hanover, Jim Wilkes)

10.
Harry Pools (1964-2015) 52
(Xylophoon 3x, Antilope R 4x, Darling Hollandia 2x, Midas G, Dazy H 3x, Edelscott Six, Gravin Rita W 4x, Hielke D, Ivonne Hanover 5x, Lindsy’s Fortuna 3x, Kerry 4x, Musketier, Jolige Jan, Lyrana, Laiko Beroona 4x, Lee Rodney 2x, Oiga H 2x, Mousa Beroona 2x, Myros Buitenzorg, Willywir, Yra Alki, Victoria Hanover, Jackson Diamond, Garlisko, Kandy Rich, Barbert)

11.
Cees Imming (1976-2014) 51
(Norma uit Laren 2x, Leonis Careless, Nonon Buitenzorg, Magowal, Rina Pluto 2x, Speedy Fortuna 2x, Over Pride, Sapella, Silvy Ulandia, Sheila Fortuna 2x, Sal Geluk, Yoly Yoly 2x, Zonnevlam K 5x, You Stanley Dean, Adriana A, Armada Laine 2x, Zerline S, Dominique 2x, Expresa Beroona, Farah Winnester 3x, Lily Pluto 4x, Igor van Schebo 2x, Import Butcher, Kim van Leeuwen 3x, Olisa de Legume, Roodnoot Jansara 2x, Nelco Express, Noble Mack 2x, Twilight Dragon, Quick du Vivier)

12.
Huib van den Heuvel (1980-2000) 48
(Remembrance 2x, Zeepijn du Bois 2x, Zosma Corosa, Vonny Albo, Arjen Steenwijk, Bernard d’Ivens, Evita Jorishof 3x, Galant Quick, Flow de Monpelou 4x, Heli Marco 3x, In The Beginning, Illowa Diamond 3x, Larry Bird 3x, Koral Prise 2x, Goldbeater, Alley Ego 2x, Josie Speed 4x, Quick Mail, Royal Touch, Third Man, Mister Diamond 4x, Apache 4x, Braque Mourotais, Sharp Witted)

13.
Jan Wagenaar sr. (1937-1961) 46
(Marie P, Anzolor, Zora 3x, Welkom, Kitty Zora 2x, Laetare A, Limbus 6x, Miss A 10x, Abdullah Scott, O Nelly Zora 5x, Notre Dame 2x, Octavia 4x, Prinses Zora 4x, Ronny Zora 2x, William Axkit 3x)

14.
Wim van der Mespel (2005-2017) 37
(Private Dancer, Timothy’s Way 6x, Une de Pink, Willie Luciano, Yours or mine, Yff de Legume, Umberto, Torpedo S, Ziva Frisia, Sir Kali 2x, Jupiter Diamant, Torchlight As, Gilbert C.R., Le Dream 2x, Zephir 2x, Arctic Challenge 2x, Giovanni, Appie Swagerman, Axel Cartouche, Be the best Norg, Time after Time, Selim, Lifeislife BR, Donate Groenhof, Obelix West, Eluna di Quattro, Blue Diamond As, Viking Cehere)

15.
Jacques Geluk (1971-2003) 35
(Goudvos Heny, Lucas Victory 3x, O Quinio, Ona Careless, Randver, Vrouwe Fortuna 2x, Valeureux, Yvar Marco 4x, Adonis V 2x, Brigantie 3x, Belmondo O 2x, Benny Jeanet, Speedy Jace 4x, Harvester D, Naiomy Sunshine, Mr Postman 5x, Olga Lauko 2x)

16.
Jan van Dooyeweerd sr. (1956-1982) 34
(Quirinus 5x, Q Bascom, Ynno Con Dios 4x, Youthful Nora Spencer 6x, Zec, Antha Thelma 4x, Cromwell W 3x, Diogen 2x, Hannibal 2x, Godfried van S, Gay Rodney, Leone B, Marinus Carlos, Paarl D, Sovereign)

Manon Pools (2004-2016) 34
(Lino Hawai, Dr. Snuggels 2x, Adonis Guard 3x, Rich Born Dean, Viva’s Limburgia 14x, Apella Cane 3x, Tarzan Weber, Umberto, Watch this Diamond, Prince of Moor, Ton Jeu, Blackpearl Trans R 3x, Sammarco, Sander LB)

18.
Lindsey Pegram (1999-2017) 33
(Ido Baldwin, Jollification, Mister Diamond 3x, Porsto R 4x, Ubina Limburgia 2x, Timothy’s Way, Volann d’Orange, Yke Starlake 3x, Kakao d’Arline, Zero Option Lane 5x, Umberto 2x, Cash Hammering, Classic Groenhof, King, Calistokingsdeep 2x, Southwind Raptor 4x)

19.
J.K. van Gosliga (1934-1942) 32
(Welmoed 32x)

20.
Luut Ensing (1932-1949) 31
(Sister Patrick H 9x, Our Uhlan B, Fanfare, Princess 3x, A Farm Relief 2x, Dutch Hanover 14x, Fille de Flandre)
Rob de Vlieger (1991-2007) 31
(Desperado 5x, Enjoy Buitenzorg 4x, Galant Quick 2x, Flash Yankee, Greet Buitenzorg, Neveles One 2x, Iron Buitenzorg, Jimmy Scimitar 2x, Nandoe Enzelens 4x, Maestro Vica 4x, Utah Alki 5x)

22.
Siem Hartman (1977-1991) 26
(Opium 4x, Never Last, Ravenna 4x, Oona Olivier, Permano, Tineke H, Vaarwel Fortuna, Tapystilongbeach 2x, Top van Hanegem, Urwind Brewer, Vera Westlandia 2x, Bobo Buitenzorg 6x, Ditha O)
Jan van Leeuwen sr. (1932-1944) 26
(Uniform, Otelha 5x, Marie P 2x, Anna Bradford’s Guy, Xuthus, Vitesse SW 6x, Sister Bond, Maya Toddington 7x, Welkom, Harras)

24.
Jan Vergay (1932-1954) 25
(Gretchen H 2x, Miss Zelda Peter, Fatima, Northernman B, Up to date, X Smiling 5x, Aura V 7x, Absyrtus 2x, Lycurgus, Louis FH 4x)
25.
Frans van der Blonk (2001-2017) 22
(Kibo Wix, Derek Effe 2x, Wannabelikechanna, Diamond Wood, Andrea Swagerman 6x, Co Swagerman 5x, Zenito Hanover 2x, Fleur Swagerman 3x, Dutch Buitenzorg)

26.
John Dekker (2006-2017) 21
(Hot Water, Ulliano Way 3x, Banister, Seth, Wala Alki, United Spirit, Walkover 6x, Nottedestate Rex, Donate Groenhof, Casanova 3x, Obelix West, Cattiva Byd)

27.
K.Bakker (1932-1948) 18
(Oakland Baron B, Northernman B 2x, Oplooper, Janet Harvester, Harvest Lee 2x, Robert E Lee 2x, Quita, Pinkerton 3x, Sister Bond, Welkom, Edelman 2x)
Barteld Bolwijn jr. (1932-1939) 18
(Ster 5x, Don Juan, Brunhilde, Our Dream 8x, Rose Morgan 2x, Akron B)

29.
Robin Bakker (2001-2011) 17
(Mister Diamond 2x, Ido Baldwin, Mr Postman 2x, Super Can Read 2x, Randy Boszorg, Supermatic 2x, Hot Water, Tantiffy Oostland 3x, Wala Alki, Willie Luciano, Gilbert C.R.)
Andries van der Blonk (1979-2016) 17
(Regina Hanover 2x, Abacadabra 3x, Flair Lady, Fast Atlantic 2x, Mr Postman 2x, Navy Blue 4x, Co Swagerman, Dutch Buitenzorg 2x)
Nol Heskes (1952-1971) 17
(Partout 8x, Surprise G 5x, Upie Scott P, David O II 2x, Edelscott Six)
Tom Kooyman sr. (1962-1993) 17
(Zilla, Umber, Blido, Extase 3x, Koentje Dartel, Urdy Dartel, Trinqueur, Toto Morgan, Morgan des Eyllons 3x, Andrew Westland, Willem G, Chynthijae K, Daisy K)
Jan Kruithof (1940-1946) 17
(Claudy O, Abdullah Scott 11x, Flying Guy 3x, Dalver 2x)
Wim Swart (1983-1993) 17
(Volant F 2x, Useful Prince 3x, Yvento de Legume, Zodiac Vryenesse 2x, War ter Lune, Betram Rodney, Country D, Arend, Fieke Uiterdijk 4x, Goldspeed S)

35.
J.Donker (1936-1938) 16
(Hea 15x, Aafje Scott)
Hans ten Hagen (1942-1961) 16
(De Fanfare Prinses, Kalumet Axkit, Jay Mc Gregor 4x, Excellentie Brewer 3x, Lucky Fanfare, Nuni Brewer 2x, O Marijke, Louis FH, Thea Cornelia, William Hanover K)
Hendrik Mensinga (1933-1940) 16
(Daria, Rose Morgan 4x, Our Dream 7x, Xuthus 3x, Rosy Morgan)
A.T. vd. Veen (1932-1947) 16
(Sir Kerrigan 8x, Zeeheld 2x, Xoli 3x, Baron Harvester, Ida Scott 2x)

39.
Wim van Buytene (1986-2015) 14
(Titus van Echten, My Twain 4x, Adam’s Bomb, Kaizarda Laurelton 3x, Yfrie Beemd, Zam Avon, Amigo Toscana, Howings Kumpel 2x)

40.
Jan de Leeuw (1966-1990) 13
(Woudsnip S, Brunhilde N 2x, Cereal Spencer 3x, Nathan Olivier 2x, Van Hans Alve 4x, Duc van de Lente)
Cees Swart (1960-1970) 13
(Ureka, Un Gamin 2x, Barrelina 2x, Zelos van Vredenhof 6x, Florentine, Freule)

42.
Frits Bosveld (1935-1954) 12
(Wilhelm, Johanna M, Zoo Doorlooper 2x, Sister Bond, King Spencer, Ooststar 6x)
Joop Ham (1946-1965) 12
(Gonny D 3x, Ju Ju 3x, Nanda O 2x, Queen Bess, Anton 3x)

44.
C. Bosch (1932-1938) 11
(Martinus 10x, Aafje Scott)
K.Kramer (1937-1961) 11
(IJlbode 4x, Baronesse, Bon Spirit, Claudy Scott, Johannes, Evening Star, Radbout 2x) 11
Pier Kramer (1935-1947) 11
(Windekind 3x, Alruna Scott 3x, Edda 2x, Kriemhilde 2x, Geradin)
Cees de Leeuw (1973-1989) 11
(Helios CH 2x, Trea Westfrisia, Thidelo Dear, Ysland 5x, Bouquet Guapa, Adonis V)

48.
Jacob Haan (1956-1958) 10
(Rita BH 10x)
Jan Thijs de Jong (2010-2016) 10
(Ulliano Way 3x, Yke Starlake, Attila, Yankee Attack 2x, Tamburini 2x, Elma Alki)
Bert van Dooyeweerd (1979-1986) 10
(Rodney Fortuna 2x, Rosella W, Paarl D 2x, Stanley Norg 2x, Uniek Fortuna, Woodsong, Zaffra Voltary)
Flip Knijnenburg (1937-1960) 10
(Fanfare 2x, Zonnestraal 3x, Dictator Spears 2x, William Hanover K, Youngstar 2x)

52.
Martin Vergay (1947-1981) 9
(Klazina Axkit 2x, Jim Wilkes, Mountenier, Karel Pluto, Over Again, Bea, Zevenklapper, Susy Bloemenlust)

53.
Jan Hart (1954-1981) 8
(Louis FH, Marry Simons, Rudi Trothan, Blido, Calumet V, Jaap Eden, Gitte Norton, Sultana Norton)
H. de Vries (1934-1935) 8
(Rolls Royd 5x, Frances May, Lady Bond 2x)

55.
Emile Bousie (1988-1999) 7
(Yoyo Melodie 4x, Cheetah Arlo, Faith Princess, Katinkaadamstel)
Christophe de Groote (2010-2014) 7
(Gilbert C.R. 2x, Le Dream 3x, Pacha de la Frette, Iper Flying)
Jaap Knijnenburg (1932-1937) 7
(Prinzess Bertha, Fanfare 4x, Senator Brewer 2x)
N. van Leeuwen (1932-1939) 7
(Uniform 2x, Pieternel 2x, Sally Harvester, Rabenhaupt, Young Ooststar)
Marten Siderius (1933-1945) 7
(Vorst Wahnfried H, Nicky Henry, Ago Kan, Anzely, Allright 2x, Dictator)
Roel van Wieringen (1933-1942) 7
(Grettchen H 2x, Xerxes 5x)

61.
F. Broers (1932-1937) 6
(Edna M 2x, Janet Harvester 2x, Trotteur, Uilenspiegel)
Krista Timmer (2002-2005) 6
(Mr Postman, Mister Diamond, Nandoe Enzelens 2x, Short Trip, Flirt d’Aunou)
Debbie van Gent (2001-2004) 6
(Ido Baldwin 3x, Mister Diamond 2x, Nuance Kades)
Jos Oorthuysen (1982-1986) 6
(Trudi Trottan, Reine Janet, Sir Hollandia, Zaffra Voltary 3x)
Ron van Gent (1967-1996) 6
(Dalila Regina, Chokey Treen 4x, Illustere Lady)
Jan de Graaf (1955-1963) 6
(Quelle Veine, Xita Hanover, Anna Scotch 4x)
Jaap van der Loo (1968-1985) 6
(Vincent Hollandia, Lucky H 3x, Merite H, Unie Pride)
Ad Suykerbuyk (1981-2001) 6
(Rolex D, Victrix R 2x, Ilperfish S, Raindance Way 2x)
A. Makken (1937-1938) 6
(Mc Gregor 5x, Ginaporta)
Jolanda van Strien (2002-2013) 6
(Millions Ahead 4x, Cycloon Frejo 2x)

71.
Caroline Aalbers (2009-2014) 5
(Tarzan Weber 2x, Wyard Beuckenswyk, Videx SR, Adonis Charisma)
Bertus Heyman (1963-1977) 5
(X Worthy, Dorita Hollandia, Edelscott Six, Godfried van S, Norlanda)
L. Combee (1934-1947) 5
(Sire Axworthy K, Anzolor, Xiphias 2x, Klossy Silk)
Bonne de Jong (1935-1960) 5
(Ago Kan, Freddy Scott V 2x, Vuurgoudhaantje S 2x)
P. Koster (1943-1950) 5
(Eduard Anvil 3x, George Wilkes 2x)
Jan S. van Leeuwen (1949-1963) 5
(Johanna N, Wala 4x) 5
H. Northelman (1934)
(Grettchen H 5x) 5
A.B. vd. Veen (1935-1949)
(Zola 4x, Kievit S) 5
Danny den Dubbelden (2015-2017)
(Pricken, Iper Flying 2x, Player Simoni, Chaman Rapida)

80.
Joop van den Berg (1935-1953) 4
(The Gleaner, Hanover 2x, Partout)
U.W. de Jong (1935-1936) 4
(Ago Kan, Ymir 3x)
A.J. Kats (1935-1948) 4
(Betty Worthy 3x, Abdullah Scott)
S. v.d. Oord (1932-1936) 4
(Yledizoon 2x, Miss Zelda Peter, Betty Worthy)
Nico Schouten (1967) 4
(Curaçao 4x)
T.Slikker (1932-1940) 4
(Northerman B 2x, Loblied, Yack)
Paul Knijn (1971-1972) 4
(Excellent Narciso 2x, Bretteur P, Hasty)
Cees Vergay (1978-1984)
(Nurejev, Pallieter 2x, Yitenwaal Uden)
Stuart Diab (1994-1997)
(Grisbi Vitesse 2x, Heidi Oldeson, Ilperfish S)
Josette Pools (2009-2013)
(Yours or mine, Viva’s Limburgia 2x, Black Beauty Venus)

90.
Wiebe Cnossen (1935) 3
(Harvest Lee 2x, Quita)
Jan Dijs (1983-1994) 3
(Viri Buitenzorg, Henry Bovendijk 2x)
W. Herder (1932) 3
(Utrecht H 3x)
A.G. Hibma (1936-1939) 3
(IJsco 2x, Cisca)
Jaap van Rijn (2014-2015) 3
(Zero Option Lane, Donate Groenhof 2x)
Djimmy Schneider (2017) 3
(Dutch Buitenzorg 3x)
Sven Schraal (2009-2012) 3
(Timothy’s Way 2x, Zero Option Lane)
Appie Siderius (1937-1953) 3
(Ago Kan, Olga Pluto, Nora Spencer)
Paulien Smit (2003) 3
(Mr Postman 3x)
Marco Valentijn (1997-2004) 3
(Chapman, Flirt d’Aunou, Mr Postman)
Jaap Verhoeve (1977-1979) 3
(Monte S, Rioca S, Mandy)
Rick Wester (2015-2016) 3
(Asko Bond, Jagger Broline 2x)

Voor meer informatie over de pikeurs en de paarden:
Kijk op www.kortebaandraverijen.nl onder 'eregalerij':
Click hier



 



Submenu
Geschiedenis:

Klassiekers

Kampioensch.

Dravers

Records

Langebanen

Kortebanen

< Kortebaners

Rennen

Volbloeds

Mensen

Diverse

Boven: Pikeurs in 2017


  terug naar boven

© Copyright Archief NDR